sobota, 27 kwietnia 2024

• 3638 wyświetleń

Wieści z Warmii Grajewo

Mizernie zaprezentowali się piłkarze WARMII Grajewo w ostatnim meczu kontrolnym przed zaplanowanym na piątek 4 sierpnia inauguracyjnym meczem sezonu 2023/2024 podlaskiej IV ligi. Po słabym spotkaniu grajewianie przegrali z NARWIĄ Ostrołęka 0:3.

Goście objęli prowadzenie w 26 minucie po strzale Domiana, który z bliska wbił do bramki piłkę odbitą przez Filipa Święcińskiego. Kilka minut później WARMIA miała okazję do wyrównania, ale po uderzeniu głową Dawida Śliwowskiego piłka odbiła się od poprzeczki. Tuż przed końcem pierwszej połowy po mocnym strzale Ziemaka futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do naszej bramki.

Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter podyktował rzut karny dla WARMII po faulu na Dawidzie Kalinowskim. Do piłki podszedł Śliwowski, ale niestety przestrzelił. W 60 minucie po zbyt krótkim wybiciu piłki przez Łukasza Sobolewskiego od naszej bramki Diego ustalił wynik meczu na 3:0 dla NARWI.

Oczywiście to tylko sparing i nie ma co przywiązywać większej wagi do wyniku, ale gra naszego zespołu nie napawa optymizmem. O ile przed tygodniem w Mrągowie zagraliśmy dobry mecz, to zarówno w środowym spotkaniu z ROMINTĄ jak i w sobotnim z NARWIĄ popełniliśmy masę błędów i straciliśmy aż 7 goli. Ostatni tydzień przed startem rozgrywek ligowych zespół musi solidnie popracować nad doszlifowaniem formy. Niestety, wszystko wskazuje na to, że w pierwszym meczu ligowym trener Kamil Randzio nie będzie mógł skorzystać z czterech kontuzjowanych graczy: Pawła Kossyka, Dawida Skalskiego, Kamila Stawieckiego i Krystiana Wójcickiego. Z DĘBEM nie zagra też Brazylijczyk Edison, który musi pauzować jeszcze jeden mecz za karę otrzymaną w czerwcowym meczu z ŁKS 1926 Łomża.

Spotkanie z DĘBEM Dąbrowa Białostocka odbędzie się w piątek 4 sierpnia o 18:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie bez udziału kibiców. Wejścia na stadion będą zamknięte. Jest to konsekwencja kary nałożonej na nasz Klub przez Wydział Wychowania i Dyscypliny Podlaskiego Z.P.N. za awanturę na trybunach w meczu z ŁKS 1926 Łomża.