sobota, 27 kwietnia 2024

Mocna reprezentacja w ogólnopolskiej rywalizacji

Przedstawiciele MLUKS "Gwiazda" przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie, a zarazem uczniowie Szkoły Podstawowej w Wierzbowie gm. Grajewo godnie reprezentowali klub, szkołę, gminę i województwo podlaskie w finale ogólnopolskiego programu "Mata w każdej szkole". Turniej finałowy zorganizowany został w I Liceum Ogólnokształcącym im. Staszica w Lublinie w dniu 15.12.2023 roku. Organizatorem turnieju była Fundacja Andrzeja Suprona, a współorganizatorem Zapaśnicze Towarzystwo Sportowe "Sokół" Lublin.

Ideą przedsięwzięcia "Mata w każdej szkole" jest aktywizacja najmłodszych, jak też zachęta do rozpoczęcia przygody z zapasami. Projekt wspiera wicemistrz olimpijski z 1980 roku z Moskwy - Andrzej Supron.

Udział w turnieju finałowym wzięło łącznie 15 szkół, a taką możliwość uczennice i uczniowie SP Wierzbowo wywalczyli w Supraślu 31.05.2023 roku podczas Finału Wojewódzkiego Programu "Mata w każdej szkole". Ekipa w składzie: Patrycja Dąbrowska, Wiktoria Dąbrowska, Krzysztof Nasiadka, Zofia Bukowska, Mikołaj Dauksz, Tomasz Krukowski, Natalia Gutowska i Bartosz Dąbrowski stanęła na wysokości zadania. Ostatecznie ta wspaniała drużyna zajęła piąte miejsce w Finale Ogólnopolskim przegrywając tylko z finalistami tego turnieju (z jednym w eliminacjach, a z drugim w ćwierćfinale). Warto podkreślić, iż awans w eliminacjach wojewódzkich pomógł wywalczyć temu zespołowi Bartłomiej Szleter, którego z udziału w rywalizacji ogólnopolskiej wykluczyła kontuzja.

Gratulujemy szkole i rodzicom takich pociech, a zawodnikom wyniku! Podziękowania za pomoc i wsparcie udziału dzieci i młodzieży w tym programie należą się również Wójtowi Gminy Grajewo - Stanisławowi Szleterowi, dyrektor szkoły - Lilianie Łempickiej, instruktorce - Katarzynie Dauksz oraz rodzicom.