CZARNI Czarna Białostocka - WARMIA Grajewo 1:0

To był czarny tydzień naszej drużyny. Po środowej fatalnej porażce w Pucharze Polski z TUROŚNIANKĄ Turośń Kościelna w sobotę 1 kwietnia WARMIA przegrała 0:1 w ligowym meczu w Czarnej Białostockiej z CZARNYMI. W tym meczu grajewski zespół zagrał już bez trenera Pawła Sobolewskiego, z którym w czwartek po pucharowej przegranej Zarząd Klubu rozstał się za porozumieniem stron. W sobotnim meczu przeciwko CZARNYM WARMIĘ poprowadził trener zespołu rezerw Kamil Randzio.

Nasza drużyna zagrała bez kontuzjowanego w meczu z ORŁEM Kolno Tomasza Dzierzgowskiego. Tomek jest już po badaniu i niestety czeka go operacja kolana, która wykluczy tego zawodnika z gry zapewne do końca rundy wiosennej. W podstawowym składzie WARMII wyszedł na boisko Przemysław Zarzecki, który w pierwszej połowie był wyróżniającą się postacią na boisku.

WARMIA przeważała od początku meczu. Ciężko grało się na niezwykle grząskim boisku, ale w pierwszej połowie stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramek. Gospodarze praktycznie nie zagrozili poważniej bramce Łukasza Sobolewskiego.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. WARMIA miała więcej z gry a CZARNI dopiero w 61 minucie oddali groźny strzał na naszą bramkę. Zaledwie trzy minuty później z pozoru niegroźny rzut wolny dla gospodarzy przyniósł gola i rozstrzygnięcie tego meczu. Dośrodkowaną piłkę z lewej strony boiska w polu karnym podbił zawodnik gospodarzy a Łukasz Sobolewski interweniował tak niefortunnie, że śliska futbolówka wpadła do naszej bramki. Kuriozalny gol nieco podciął skrzydła naszym piłkarzom, którzy jednak ambitnie grali do końca o zmianę wyniku. Nie udało się i mecz zakończył się naszą przykrą porażką.

Jest oczywiste, że zespół przechodzi kryzys i ten mecz nie pomógł go przezwyciężyć. Szukając pozytywów na pewno nie można odmówić naszym piłkarzom walki i zaangażowania w tym spotkaniu. Drużyna ewidentnie jest w dużym dołku psychicznym i potrzeba czasu oraz maksymalnej mobilizacji, by się z niego wydostała.

Już w sobotę 8 kwietnia o 16:00 nasz zespół w Grajewie podejmie silną ekipę KS Wasilków. Zaraz po Świętach 12 kwietnia również w Grajewie o 17:00 zagramy zaległy mecz z wiceliderem tabeli RUCHEM Wysokie Mazowieckie.