niedziela, 28 kwietnia 2024

• 4 komentarzy
  • 4921 wyświetleń

CRESOVIA Siemiatycze - WARMIA Grajewo 0:12

W sobotnie popołudnie w Siemiatyczach piłkarze WARMII Grajewo postarali się o najwyższe zwycięstwo w ligowym meczu w ostatnim dwudziestoleciu, pokonując miejscową CRESOVIĘ aż 12:0. Imponujący rezultat cieszy tym bardziej, że w wyjściowym składzie grajewian, podobnie jak w meczu z CZARNYMI Czarna Białostocka pojawiło się aż siedmiu wychowanków naszego Klubu a trzech kolejnych weszło na plac gry z ławki rezerwowych!

Przed meczem trudno było spodziewać się takiego wyniku pomimo tego, że nasz zespół w tym sezonie imponuje skutecznością. CRESOVIA zwłaszcza na własnym boisku jest niewygodnym rywalem. Zaledwie dwa tygodnie wcześniej, w drugiej kolejce spotkań bieżącego sezonu silny TUR Bielsk Podlaski wygrał w Siemiatyczach tylko 2:1 a tydzień przed meczem z nami drużyna z Siemiatycz wygrała 2:0 na wyjeździe z HETMANEM SKŁODOWSCY Tykocin. Na dodatek WARMIA pojechała na mecz bez imponującego wysoką formą w meczu z CZARNYMI Dawida Skalskiego (więcej w zapowiedzi meczu: https://kswarmiagrajewo.pl/2023/08/25/zapowiedz-meczu-z-cresovia-4/ )

Grajewianie od początku meczu przeważali, ale w pierwszym kwadransie gry nie wykorzystaliśmy kilku dobrych sytuacji. Wreszcie w 20 minucie po dośrodkowaniu Marcina Mikuckiego Arkadiusz Mazurek „otworzył” wynik. Pięć minut później po świetnym dośrodkowaniu Rafała Szybajły gola zdobył Dawid Śliwowski. Do przerwy zdobyliśmy jeszcze dwa gole a ich autorem był Marcin Mikucki.

Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze sprawdzili czujność Łukasza Sobolewskiego, oddając pierwszy strzał w światło naszej bramki. W 56 minucie Edison podwyższył na 5:0. Kolejnego gola zdobył Dawid Kalinowski wykorzystując podanie Mikuckiego (bardzo dobry mecz Marcina – dwa gole i dwie asysty!). W 73 minucie po mocnym strzale Śliwowskiego bramkarz CRESOVII odbił piłkę a Dawid Kalinowski podwyższył na 7:0. Dawid asystował przy ósmym golu, którego zdobył Dawid Śliwowski. Nasz nowy napastnik w czterech rozegranych meczach ligowych zdobył dla WARMII już siedem bramek! Dziewiąty gol to zasługa Macieja Polaka, który pojawił się na boisku w drugiej połowie i trafił do siatki po swojej indywidualnej akcji.

WARMII wciąż było mało a rozbici gospodarze nie byli w stanie skutecznie przeciwstawić się naszemu zespołowi. Dziesiątego gola a swojego trzeciego w tym meczu strzelił Dawid Kalinowski, któremu za ósmego gola asystę „oddał” Śliwowski. W 83 minucie rozgrywający bardzo dobry mecz Rafał Szybajło podwyższył na 11:0 a asystował mu młodziutki Bartłomiej Żbikowski. Rezultat meczu ustalił Krystian Wójcicki, wykorzystując podanie Macieja Polaka.

Cała drużyna razem z trenerem zasłużyła na wielkie brawa. Kolejny raz w tym sezonie WARMIA nie zadowoliła się strzeleniem kilku goli i uparcie starała się zdobyć kolejne. Po czterech meczach nasz zespół ma imponujący bilans bramkowy 27:2.

Cieszą wysokie zwycięstwa z drużynami nie zaliczającymi się do faworytów rozgrywek, ale w nadchodzącym tygodniu wartość naszej drużyny sprawdzą dwa zespoły, które mierzą w trzecioligowy awans. Już w środę 30 sierpnia o 17:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego zagramy z WISSĄ Szczuczyn a w niedzielę 3 września w Suwałkach z WIGRAMI. W obu meczach to nie my będziemy faworytem i poziom trudności bardzo się zwiększy.

Środowy mecz z WISSĄ będzie pierwszym w tym sezonie, który będą mogli obejrzeć z trybun nasi kibice. Już dziś serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

26.08.2023 Siemiatycze, Stadion Miejski

CRESOVIA Siemiatycze – WARMIA Grajewo 0:12 (0:4)

Bramki: 0:1 Arkadiusz Mazurek 20′, 0:2 Dawid Śliwowski 25′, 0:3 Marcin Mikucki 33′, 0:4 Marcin Mikucki 45′ + 2′, 0:5 Edison 56′, 0:6 Dawid Kalinowski 65′, 0:7 Dawid Kalinowski 73′, 0:8 Dawid Śliwowski 78′, 0:9 Maciej Polak 80′, 0:10 Dawid Kalinowski 82′, 0:11 Rafał Szybajło 83′, 0:12 Krystian Wójcicki 90′

CRESOVIA: 29.Konobrocki – 19.Barwiejuk, 18.Iwaniuk, 9.Konachowicz (13′ 13.M.Kosiński), 4.Krasowski, 15.Marek Majewski, 25.Mateusz Majewski, 5.Tomczyk (46′ 7.Malewski), 16.Piotrowski (Kpt) (75′ 17.K.Kosiński), 10.Zazuliński, 6. Łuba

REZERWA: 6.Dawidziuk, 21.K.Kalinowski, 13.M.Kosiński, 17.K,Kosiński, 20.Zaleski, 7.Malewski
TRENER: Mariusz Jurek

WARMIA: 1.Sobolewski – 4.Mikucki (68′ 13.Wójcicki), 18.Edison (Kpt), 15.Zalewski (60′ 72.Kosikowski), 6.Śleszyński (60′ 23.Krupa) – 3.Mazurek (68′ 20.Żbikowski), 21.R.Kalinowski (68′ 19.Polak), 5.Szybajło, 16.Bukowski, 22.D.Kalinowski – 98.Śliwowski

REZERWA: 33.Święciński – 19.Polak, 20.Żbikowski, 23.Krupa, 72.Kosikowski, 13.Wójcicki

TRENER: Kamil Randzio

Sędzia: Bartosz Tyszka  (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Mateusz Kosiński, Zazuliński (CRESOVIA)