piątek, 22 września 2023

Rowerzysta na pasach

Kochani rodzice rozmawiajcie ze swoimi dziecmi jak powinni zachowywac sie jadac rowerem. Wczoraj dwoch chlopakow w wieku moze 13 14 lat jadac rowerami nawet na ulamek sekundy nie zwrocili uwagi czy moga przejemiescic sie z jednej str.chodnika na drugo tylko prosto przez jezdnie nie patrzac na jadace auta jada jak szaleni. Zero uwagi. Auto hamując o malo nie zostalo stuknięte przez nastepne z tylu. Przeciez każdy rowerzysta powinien zejsc z roweru i przejsc na druga strone

Nie tylko dzieci tak jeżdżą

Kochani rowerzyści szanujmy nietylko zdrowie i życie własne ale też innych użytkowników drogi czy chodnika. "Lepiej 5 sekund zapóźno niż 50 lat zawcześnie"

Ja jadac samochodem we wtorek widzialem jak mama wiozla swoja corke na hulajnodze elektrycznej kolo szkoly 4 .

Ja widzac jak na hukajnodze dziewczyna oodwozi jeszcze 2 kolezanki bylam w szoku. Wystarczy chwila i do wypadku maly krok. Pogrozilam im to pokazala mi jedna z nich jezyk. Mysle ze powinno byc wiecej patroli w ok.parkow itd

Bardzo dużym problemem stało się danie zbyt dużych praw pieszym i nie kontrolowanie rowerzystów. Rowerzyści powinni na każdych pasach schodzić z rowerów a na ścieżkach jeździć z umiarkowana prędkością a nie wyścigową.

Zacznijmy od tego że to dorośli dają kiepski przykład do naśladowania młodym, przejeżdżanie rowerem po pasach , jeżdżenie droga pomimo ścieżki rowerowej toż obok ,a po zmianie przepisów i wyrobieniu sobie mniemania o sobie jak o świętej krowie to kierowca samochodu musi być czujny przy rowerzyście bo Ci jeżdżą jak chcą!

Babcia masz problem z rowerzystami że nie przestrzegają przepisów a już nie masz problemu że samochód za tobą jadący nie zachował bezpiecznej odległości. Poza tym dziecko do 10 roku życia, poruszające się na rowerze jest traktowane jako pieszy. Czy jest także pieszym na pasach to jest luka w prawie i jest nieprecyzyjne, wszystko opiera się na interpretacjach Policji a nie czystych zapisach w prawie.
Krosek to można odnieść także do kierowców, motocyklistów i pieszych.
TomTomasz to popatrz sobie jak wygląda chociażby Wojska Polskiego, samochody zaparkowane na chodnikach, niezostawianie 1,5 metra dla osób na wózkach, więc można odnieść to samo do samochodów, wjeżdżają i robią co chcą bez konsekwencji.
Jak chcecie aby tak trzymać się przepisów to ciekawe dlaczego jak jadę to wyprzedzacie mnie na styk że prawie z drogi mnie spychacie, zamiast utrzymać 1 m odległości, tak jest w przepisach. Wszyscy mamy sporo pod paznokciami więc takie uogólnianie kończy się na wzajemnej niechęci. Więc zwolnijmy, więcej uwagi i myślenia.

Dzieci to może czasami bezmyślnie ale ilu dorosłych wchodzi bądź wiedzą bezpośrednio na przejście tuż pod samochód .Nawet nie oglądaj się w lewo ....no ale to kierowca dostaje mandat a twoje może być to ostatnie przejście .

zmienili przepisy na gorsze mamy same święte krowy które jak widzą zebrę to pędzą jak by miała ruję

Piesi teraz to jak swiete krowy. Tez nie raz przechodze przez pasy ale nigdy nie przyszlo mi do glowy korzystac z tego durnego prawa i wpychac sie pod samochody. Jazda teraz po miescie to jakas udreka, czlowiek tylko patrzy czy tamci co ida obok pasow beda przechodzic czy nie i juz nie da sie zwracac na nic innego uwagi. A rowerzysci powinni Wiedziec ze na pasach z roweru trzeba zejsc. Tak samo rozmawianie przez telefon. Nagminne. Stoi taka.pani po 50stce przy pasach rozmawia sie smieje nie wyglada jakby miala przechodzic a jak podjechaly auta z dwoch stron to ta nagle rzucila sie do przejscia na druga strone. Mi sie nalezy i koniec takie jest podejscie

Skrecajac na centrum onbok bloku 5 juz ktorys raz wyjechalo mi dziecko na hulajnodze na ulice . Gdzie rodzice?Jak dojdzie do nieszczescia ktoza to odpowie?

Rowerzysto, w Grajewie nie ma przejazdu dla rowerów, są wyłącznie przejścia dla pieszych i obowiązkiem każdego rowerzysty jest zejść z roweru, nieważne ile ten człowiek ma lat. Omijanie rowerzysty poruszającego się po drodze z zachowaniem dystansu przewidzianego w przepisach jest nierealne z uwagi na budowę naszych ulic (głównych) oraz natężenie ruchu. A w temacie wymuszeń na przejściach dla pieszych - drodzy kierowcy, jedyną bronią aby nie zrobili z nas jeleni są kamerki. W dzisiejszych czasach poruszanie się bez rejestratora jest, moim zdaniem głupotą. Ale żeby kierowcom nie było za słodko - fury za setki tysięcy a jaśnie państwo z telefonem przy uchu, lub dla niepoznaki w ręce. Przecież takie auta mają fabrycznie wbudowane zestawy głośnomówiące. Nie wiem tylko czy to lenistwo czy nieumiejętność konfiguracji ????????????????????????

Dorośli rowerzyści nie świecą przykładem. Wiele razy zjeżdżali mi z chodnika prosto pod koła bez rozejrzenia się czy czegokolwiek innego. Wyprzedzają stojące samochody nie myśląc o sobie i kierowcy który nie spodziewa się idioty wyprzedzającego z prawej strony przed przejściem. Dzieci wszystko widzą i słyszą i naśladują. Najpierw nauczmy doroslych jeździć a pozniej dzieci. Rowerzyści apelujemy do was abyście zastanowili sie co robicie. Wtargnięcie na przejście, ulicę skończy się śmiercią dla was a nie dla kierowcy smaochodu.

Tagrowa - o ile mi wiadomo, to rowerzysta może wyprzedzać inne pojazdy z lewej strony, a wolno jadące pojazdy (inne niż rower) dodatkowo z prawej. Po drugie, rowerzysta wyprzedzając inny niż rower pojazd nie musi zachować 1 m odstępu, przepisy wskazują tylko na obowiązek zachowania szczególnej ostrożności i bezpiecznego odstępu. Rozumiem, że na przejściu cię nie wyprzedzają bo to już odrębny temat.

Punkt widzenia zalezy od punktu jezdzenia -lub chodzenia... wiec hulaj-noga

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.