piątek, 22 września 2023

Marsz "4 czerwca"

Takie ważne wydarzenie dla naszej Polski a w Grajewie cisza? Marsz w Warszawie 4 czerwca. Mobilizacja wielu ludzi. Co ciekawe większości wyżej wykształconych. I nic? Żadnej informacji na e Grajewo? Nikt nie proponował wyjazdu do Warszawy? Cicho w zaścianku. Bo przecież nas to nie dotyczy..

Niebardzo byloby komu tam jechac. Wystarczy spojrzec na relacje. Oczywiscie nie w TVP, tam marszu nie bylo. Pol miliona ludzi, schludnie ubranych, usmiechnietych, inteligentnych (niemal kazdy przypadkowy przechodzien zaczepiony przez kamere potrafi sie wyslowic), spokojnych, nieprzepitych, uczciwie pracujacych, martwiacych sie o przyszlosc swoich dzieci, swiadomych stanu gospodarki. Kogo mielibysmy tam wyslac z Grajewa? Pewnie garstka nawet pojechala. Na wieksza zorganizowana akcje nie ma co liczyc. No chyba, ze bylby marsz w obronie kosciola, albo innych takich, fanatykow nie byloby problemu pewnie nazbierac na peczki. Szli by przed siebie wykrzykujac hasla, ktorych nie rozumieja. /

Grajewianie sprzedali się za garść miedziaków dla PiS

Dotyczy, wszyscy chcemy zmian. Ale czy to PiS czy PO wszyscy jesteśmy ich pionkami . Tusk wypnie się na tych wszystkich ludzi gdy tylko znowu wróci do władzy, bo o to tu tylko chodzi o władze i pieniądze. Pionki nigdy nie wygrywają tej gry , są tylko droga dk ich celu.

Anna...to co pisze Benio to prawda.
Ty jak reszta nawiedzonych Grajewian ma obsesję na punkcie Tuska. Ciemna gawiedź i tłuszcza!!!

Telewizja pisowska rządowa stanęła na wysokości zadania. Brawo!!! Ha ha ha śmiech PRZEZ łzy.

Widać Grajewianie nie są tacy głupi jak niektórzy sądzą. Jest siła w i mądrość w zwyczajnych ludziach, czy to się komuś podoba czy nie.

Ależ z Ciebie jasnowidz

Benio. Dużo bolesnej prawdy...
I jak oboje zauważyliśmy widać jaki poziom reprezentują ludzie którzy się sprzeciwiają systemowi.

Pamiętam ich rządy z przed 8 lat. Nigdy więcej. Dobrze, że Grajewo mądrzejsze od tych władających rynsztokową polszczyzną. Tylko złość,i nienawiść w ich programie.

Pinokio nos ci rośnie klamczuszku

Tacy wykształceni ale na e-grajewo szukają ratunku bo nie wiedzą jak do Warszawy dojechać xD

Pani Anno, stoimy przed wyborem dalszej drogi: cywilizowana Europa czy Białoruś. Każdy musi sam rozstrzygnąć, dokąd mu bliżej, co po sobie zostawi dzieciom i wnukom. Miłego dnia.

Co to znaczy "... wyżej wykształconych"?. Uwierz, że nie jeden bez papierka objedzie ciebie intelektem. Wyborcy nie debile i mają porównanie jakie rządy panowały za platformy, a jakie obecnie za pis. Dla przypomnienia to właśnie nazwany "zaścianek" był w regionie "B" o niższym poziomie rozwoju odczuwalny za czasów twojego wybrańca, a obecny rząd wyrównuje/minimalizuje tę różnicę, co przekłada się na różnego typu programy społecznościowe. Osobiście prowadzę firmę, jak i znajomi z branży dyskutują, że zauważa się różnicę w odprowadzaniu podatków, a co najważniejsze ich elastyczności. Co prawda może trochę za dużo pracownicy otrzymują świadczeń (m.in. wydłużenie urlopu rodzicielskiego do 41 tygodni), co przełoży się na uszczupleniu kadry, ale jako sam projekt dla rodzica uważam za trafiony. Dlatego "normalna" partia nie musi nawoływać do spędów, tylko oferuje wyborcom PROGRAM, a później z niego jest rozliczana. Nie można tego jednak powiedzieć o platformie, która licytuje się m.in. z kwotą wolną od podatku na 60 tys. tym samym zarzynając samorządy, nie oferując nic im w zamian. Jedyne co macie do zaoferowania to hasło z ośmiu gwiazdek. Ale to tak jak nadmieniłem... chodzi o intelekt. Pozdrawiam uczciwych i myślących o Polsce ludzi

Po to wyższa półka gdzie nam do tej wyższej inteligencji

Anna poniekąd ma rację. Ale ktoś musi rządzić. Partia Tuska miała już swoje długie 5 minut i nic z tego nie wynikło. "Pieniędzy nie ma i nie będzie" mówił ich przewodniczący. Nie dajmy się ponownie zmanipulować. On teraz chce rozliczać rządzących. A jego ktoś rozliczył za kłamstwa, manipulacje i inne przekręty?

Donosili. A teraz, to nie my. Stare elity powinny iść na emeryturę, a nie rządzić. Jeden, jednego Polaka by utopił w łyżce wody. Taka prawda.

Wziąłem udział w marszu. Od razu zaznaczam - nie w geście solidarności z partią, która stoi na czele przedsięwzięcia, a z racji stanowczego sprzeciwu wobec aktualnych władz. Jestem dumny z uczestników - pełna kultura, wzajemny szacunek, żadnych wulgarnych haseł czy negatywnych incydentów. Zachowanie - wzorowe! Również służby porządkowe spisały się na medal, bardzo ładnie zarządzały całością. Oczywiście - o ile wierzycie, że to w czym wziąłem udział to był Marsz, gdyż moja Babcia - wierna obserwatorka reżimówki, zwanej dla zmyłki telewizją publiczną - przekazała mi, że zdaniem TVP dez-info "marsz nie wypalił i był inicjatywą wspierającą wpływy rosyjskie"...

Tylko z racji niezbywalnego szacunku do Babci nie zacząłem śmiać się wprost do słuchawki. Ale tak też wygląda sytuacja w poczciwym Grajewie, gdzie PiS zawsze miał po drodze. "Urzekają" mnie te teksty symetrystów w stylu "zmiana nic nie da, nieważne PiS czy PO". Nie no rzeczywiście - absolutnie nie ma różnic między partią, za czasów której byliśmy spokojnie prosperującym państwem UE (mimo światowego kryzysu w tle), a reżimem, który przemienił media publiczne (w tym moją ukochaną radiową Trójkę) w pro-partyjną szopkę, a od UE oddala kraj jak tylko może. Swoje trzy grosze dorzucają również sympatycy Konfederacji, którym też legalnie przeprowadzony marsz był wyraźnie nie w smak. Kto by pomyślał, żeby - w jeszcze demokratycznym - kraju wyrażać sprzeciw wobec władzy? Przecież "lepiej" siedzieć w domu i płakać w kącie...

A na pytanie: Czemu na e-grajewo nie pojawiła się nawet wzmianka o marszu? Odpowiedź brzmi, czytana głosem Pana Sznuka:
- Nie wiem, choć się domyślam ;)

Jedź ! Kto ci broni he .
Chyba taki sam jesteś!
Tylko pośmiechowisko z siebie zrobili .

Pan Doliwa zapraszał na wyjazd do Warszawy na marsz. E-grajewo o tym informowało.

Panie Lui: Zacznij łączyć kropki. Myślenie ma przyszłość. Ktoś mądrzejszy ode mnie zauważył, że nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad swoją inteligencję. Podam tylko fakty: województwo podlaskie ustępuje jedynie śląskiemu i samej Warszawie pod względem dochodu rozporządzalnego na osobę. Przegoniliśmy prawie całą Polskę. Minister Skarbu z poprzedniego rozdania wciąż siedzi za korupcję. Tak to ten, który powiedział w nieautoryzowanej rozmowie: " a ch*** tam z Polską wschodnią" Dziękuje za uwagę.

Benio jesteś doskonałym przykładem dlaczego pis ciągle wygrywa. Brak szacunku i pogarda dla inaczej myślących. Pis NIESTETY nie ma z kim przegrać.

Niestety partie opozycyjne w Grajewie źle działają, są w podziemiu, boja się jadu.

Byłem ja indywidualnie i autokar ludzi. Było bardzo spokojnie, aczkolwiek powaźnie i podniośle, było tłoczno i zadnych rozrób. O, istotne, tym razem policja nie biła. O, jeszcze jedno, było normalnie bo nie było Bąkiewicza. Ale dlaczego było tak cicho o tym wydarzeniu w Grajewie?

Do p. Ani. Święta prawda. Obiecanki cacanki

Grajewianie to inteligentni ludzie i nie jeżdzą jak stado baranów dla korzyści partii walczących jak zawsze ze sobą ,która się bardziej do koryta się dopcha.

Grajewo modli się o to,aby pisiory pozostali u władzy."Może i kradno,ale sie dzielo"

Moje komentarze nie sa pokazane. A w nich nie bylo ublizania nikmu. A Lui jestes tak jak dziala e-Grajewo pod dyktando PiS i kosciola. Tylko co powiedza dzieci jak dorosna i zapytaja dlaczego nie powstaja zaklady pracy, jak oni maja zyc w tym Grajdolku.

Marsz w Warszawie jednoczył ludzi, którzy wyznają podobne wartości. Szli obok siebie zarówno ludzie o poglądach lewicowych jak i liberalnych. Dla tych ludzi ważniejsza jest wolność, demokracja, poszanowanie każdego człowieka niezależnie od poglądów i wyznania, brak szczucia na pewne grupy społeczne oraz przynależność do UE i Europy. W Grajewie cześć ludzi odda te wartości za pare stówek. Nawet nie zauważa jak zabierana jest im wolność i ograniczana demokracja. Może rządzić nawet car, aby tylko rzucił pare srebrników. Nie ważne, że wcześniej zabrał 10 razy więcej. Za komuny też znaczna grupa ludzi wpierała reżim bo miała z tego profity. Statystyki nie kłamią. Kto jest wyborcą PiS, jaki ma wykształcenie i co sobą reprezentuje.

Pankracy.
Nadzieja umiera ostatnia.
To piękne co piszesz. Dziękuję serdecznie.

Olek,a może niektórzy z opozycji mają zespół Tourette'a?Tak jak Obajtek.

Czytam o tym jak to gardzą innymi zwolennicy pisu ale to autor artykułu od razu zaczął, że wykształceniu pisać, zupełnie jak na konwencji po, gdzie ciągle próbują upokorzyć niewykształconych. "Dożynanie watah" coś to mówi może? "Opiłowanie katolików z przywilejów"? To jest język nienawiści który przekładacie na życie codzienne. Ktoś wyżej wspomniał o europie na podlasiu.. Za po nawet kawałka drogi nie chcieli zrobić, całe zagłębie przemysłowe Polski jest na południu i zachodzie. O nas zapomnieli. To oni nas nazwali Polska B. Przypomnijcie sobie. Mówią, że niewykształconym narodem łatwiej sterować i zobaczcie tacy wykształceni i pare lat później zapomnieli o tym co platforma wyprawiała. Tak jak czytam te Wasze komentarze to mi się wymiotować chce tak jak Tuskowi na myśl i kandydowaniu w Polsce... Gratuluję wyboru

Czytając niektóre komentarze to łapię się za głowę jak ludzie nie potrafią odróżniać rzeczywistości od fikcji i kłamstw serwowanych przez opozycję.
4 czerwca maszerowali Ci sami aktorzy, którzy obalili 4 czerwca 1992 rząd śp. Jana Olszewskiego w obawie przed rozliczeniem zbrodniczej przeszłości i ujawnieniem agenturalnych powiązań. Jak pisała wtedy prasa "Rząd odszedł, agenci zostali". Polecam film "Nocna zmiana".
Teraz też im strach zajrzał w oczy przed ujawnieniem powiązań co niektórych z Putinem. Jak to Tusk mówił "Chcemy dialogu z Rosją, taką, jaką ona jest" i przez 8 lat swoich rządów ten dialog prowadzili. Raczej to nie był dialog tylko jednostronne decyzje narzucone przez Rosję a Polska miała wykonać bez sprzeciwu. Polecam film "Nasz człowiek w Warszawie".
Ktoś pisał o miłości na marszu, to już cytuje te miłościwe hasła: "J**ć PiS", "PiS spier**ać", "Kaczor do wora, wór do jeziora" itp. Według mnie to był marsz chamstwa, wulgaryzmu, hejtu i nienawiści.
Najlepsze jest to, że jak słuchałem tych ludzi to co niektórzy potrafili coś powiedzieć więcej oprócz Je**ć PiS", że przyszli upomnieć się o wolność, tolerancję i demokrację. I tak się zastanawiam czy w ogóle rozumieją te słowa co wypowiadają, bo za Tuska takiej wolności i demokracji nie było. Manifestacje były rozganiane przez policję, prowokację policjantów na marszach niepodległości, strzelanie do górników itp.
Wszystkie stacje telewizyjne jeden przekaz chwalący PO, wchodzenie ABW do redakcji Wprost i wyrywanie laptopów, wchodzenie ABW do prywatnego domu gościa, który prowadził satyryczną stronę AntyKomor itp. To była demokracja rodem z Białorusi:) pozdrawiam
E-grajewo proszę niecenzurować. Dziękuję:)

"Obserwator" mylisz się człowieku, owe stado baranów jeździło do Warszawy z ramienia partii "panującej" jak przyleciał do Polski Donald Trumph, następnie taki sam spęd był kiedy prezes był w Białymstoku. Proszę być trochę obiektywnym. Nie patrzeć wyłącznie w jedną stronę, ale zerkać na wszystkie strony włączyć swój rozum i mieć swoje zdanie.
Z poważaniem kłania się

Za komuny też były ogromne marsze uśmiechniętych ludzi 1 maja... I co z tego ? Jakie znaczenie ma taki marsz ? Zwolennicy Tuska powiedzą, że kluczowy, a zwolennicy Kaczyńskiego, że to przeciwko władzy... A dla normalnego człowieka, który widzi trochę więcej niż PIS i PO to nie ma najmniejszego znaczenia! Pomijam fakt, że 4 czerwca to nie były wolne wybory!

Bym proponował komentującym nie ocenianie innych przez pryzmat tego na kogo głosują. Mamy różne doświadczenia i poglądy, podejmujemy decyzje w mniej lub bardziej racjonalny sposób, jednak to na kogo głosujemy nie definiuje nas jako nieroba czy zdrajcę ojczyzny. Politycy odejdą, my będziemy nadal tworzyć wspólnotę, wiec nie pozwalajmy aby nas podzieliło w imię swoich doraźnych celów.

Wiadomo kto pojechał do Warszawy i tam był wystarczy włączyć telewizję te same mordy wrzeszczące i tęskniące za korytem i robieniem wszystkiego na co mają ochotę tam nie było ludzi mądrych i pragnących dobra OJCZYZNY

Benio w samo sedno, bardzo rozdanie to ujales. Marsz był nadzwyczaj spokojny. Nie było nienawiści, choć jakieś tam okrzyki zdarzały się. Nie było petard, pochodni, rac bo nie było Bąkiewicza. Było mnóstwo ludzi życzliwych, uśmiechniętych, aczkolwiek zadumanych powagą sytuacji chwili i powagą sytuacji politycznej kraju, mnostwo ludzi kulturalnych, inteligentnych, takich normalnych.

Odpowiadam samozwańczemu "Królowi Europy".
Cóż za perfidny przykład braku szacunku do drugiego człowieka, wręcz obrzydliwy. Z Twoich wywodów aż się wylewa, iż jesteś kompletnie bezkrytycznym widzem "telewizji publicznej" (która jest współczesną, acz wierną kopią Dziennika Telewizyjnego).
Nie polecaj filmu, który współtworzył politruk Tulicki - bo dziennikarzem go nazwać to obraza dla wirtuozów zawodu pokroju Bohdana Tomaszewskiego, Waldemara Milewicza i im potomnych. Obrazem można manipulować na tyle sposobów...ale tak, Tyś wierny bezkrytycznie, iż to sklecił Tulicki to prawdy objawienie. Ani trochę refleksji - jak gąbka, która mimowolnie chłonie całą wilgoć, tak Tyś pochłonął przekaz Tulickiego.
Jako uczestnik marszu zapewniam Cię z czystym sumieniem, iż był on wolny od wulgarnych haseł - incydenty, które przywołujesz były prowokacją, której tłum całkowicie nie "łyknął". To tak, jakbyś uznał "Prowokację gliwicką" za dowód na wszczęcie II Wojny Światowej przez stronę polską. Jeśli uczęszczałeś na lekcje historii - wiesz, że tak nie było.
Reasumując - każdy Twój argument wskazuje na abstrakcyjną porcję jadu, który aż mnie przeraża. Jeśli tak wygląda okaz typowego zwolennika Prawa i Sprawiedliwości, a zarazem "mediów publicznych" - pełen wulgarności, braku szacunku do drugiego człowieka i niepohamowanej agresji wobec osób o innym poglądzie od jego własnego - to nie dziw się "Wasza Wysokość" , że przy uczciwie przeprowadzonych wyborach (czytaj: nie na modłę białoruską, czy turecką) opcja "prawa i sprawiedliwa" przegra z kretesem. Pycha kroczy przed upadkiem. Amen.

Super sprawa. Marsz ten pokazał, że można z uśmiechem wyrażać swoje poglądy. Jak oglądałem przekaz TVP (np. część protestujących szła do ZOO, uczestników było tylko kilkadziesiąt tysięcy, stosowano mowę nienawiści itp.), to stwierdziłem - ta stacja przekracza wszystkie granice i staje się po prostu komiczna. Skutkiem takiej propagandy są później wypowiedzi takich forowiczów jak: Król Europy, Anioł itd. A miesięcznice wam odpowiadały???

Ogólnie to Polacy lubią maszerować jedni dla Kaczyńskiego inni dla Tuska czy dla innego dobrodzieja na pielgrzymce. Łatwo zapominają jak ich elektryk z ferajna zrobił w bambuko i zablokował choćby minimalną próbę rozliczenia agentów. Co miał symbolizować ten baner za samolotem w Warszawie i jak należy interpretować to hasło?

"ANIOŁ" wcielił się w skórę diabła - włącz myślenie!

Po pierwsze na e-grajewo są informacje z Grajewa i okolicy jak sam tytuł portalu mówi a Warszawka jest trochę dalej. Od tego są portale ogólnopolskie. Po drugie partie polityczne powinny walczyć na programy wyborcze a nie wzajemnie się gnoić bo ludzie tracą do nich zaufanie.

Szkoda ,że,, Król...'' nie widział takich haseł jak: ,, szczęśliwej Polski już czas'' , ,,wolności oddać nie umiem'' , ,,wolność ,równość , demokracja '', wystarczy jeden kaczor-Donald''.Gdyby TVP transmitowała na żywo marsz to może Król zobaczyłby jak bylo. Jeśli chodzi o handel z Rosją , to za PIS-u import był na większą skalę niż za PO. Przypominam uprzejmie ,że w latach 90-tych został odwołany nie tylko rząd Olszewskiego, ale również Suchockiej i nie ma co płakać po tym 30 lat. Jestem również ciekawy , dlaczego tak szybko J. Olszewski rozstał się z braćmi Kaczyńskimi? Zgadzam się z Gandim.

Pankracy jeżeli dla Ciebie stwierdzenie faktów tj. obrażanie to więcej pytań nie mam:) tak z własnej ciekawości, weź trochę w internecie pogrzeb i wtedy może zobaczysz jaka miłość panowała na marszu. Jest taki fajny filmik jak dzieci śpiewały "PiS do piekła" albo jak mam córce namalowała osiem gwiazdek na czole. pozdrawiam Ciebie miło:)

"Król Europy", "Anioł" - byłem na marszu, wiem jak było. Piszecie nieprawdę, obrażacie ludzi, oczerniacie. Obraziliście 500 tys. POLAKÓW, uczestnikow marszu i wielu ich zwolenników. Marsz był nadzwyczaj spokojny, policja ani razu nie interweniowała, nie było takiej potrzeby, bo nie było Bąkiewicza.

Tak se myślę jezeli opozycja wygra wybory jak podzieli stanowiska przecież to będzie skok na posady. Taka instytucja będzie miała dyrektora i ilu zastępców 5-6.
NIK o tym nie mówi to dopiero będzie szopka.


E- Grajewo nie musi pisać o tym pięknym wydarzeniu Pisały o nim wszystkie zagraniczne wydawnictwa i mówiono o tym marszu nawet w Indyjskich mediach.
" Emilia" nikt z Siebie nie zrobił pośmiewiska. Marsz był marszem pozytywnym z dobrą serdeczną atmosferą.Jeżeli dla Ciebie obecność Pani Wandy Traczyk - Stawskiej członkini " Szarych Szeregów" żołnierza Armi Krajowej, Powstańca Warszawskiego jest pośmiewiskiem, to nie wiem jakich Potrzebujesz wzorów do naśladowania i autorytetów.
Był też Profesor nauk prawnych Pan Adam Strzembosz, teraz człowiek może gdzieś po 80 roku życia, człowiek dla którego konstytucja jest świętościă.
Dla mnie to są bardzo mądrzy ludzie, wielkie autorytety.
Byłam dumna, że Stanęli obok Nas, ramię w ramię z nami dla demokracji.
Co mnie jeszcze pozytywnie zaskoczylo na tym marszu? Średnia wieku uczestników. Było tam wielu ludzi 65+ to cieszy, to bardzo cieszy.

Emilio, proszę, szanuj ludzi. Świat będzie lepszy i przyjemniejszy dla Ciebie.

Nie nauczylam sie takich bluzgow zeby jechac do Warszawy i nimi krzyczec na tym wiecu. Nie potrafie tak wyrazac i co ja bym przez to uczynila nauczyc takiego wyrazania sie Pana Tuska jak on doskonale juz umie. Wstyd, ze mamy takich wulgarnych politykow, ktorzy zle zycza. Potrafie odroznic kto chce byc dobrym politykiem a kto taki jak nasza opozycja towstyd dla Kraju. Jestem za PIS i tego nie zmienie nigdy.

Grajewianko, ja byłam na wiecu. Tam nie było bluzgów. Opinia policji i ocena marszu była bardzo pozytywna. Policyjna opinia jest wiarygodna. Negatywne zdarzenia jeśli były to były incydentalne lub były to prowokacje. Grajewianko, nie byłaś na marszu, nie wiesz zatem jak tam było. Opowiadasz kłamstwa powtarzając je po kłamliwych mediach.

Grajewiako, sądząc po stylu twojej wypowiedzi, chyba dotychczas niewiele się nauczyłaś. Powtarzasz zasłyszane w TVP bzdury. Pozdrawiam cieplutko, żebyś nie myślała, że ci źle życzę.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.