Obietnice a rzeczywistość

Mija osiem lat rządów obecnej ekipy. Naturalnym jest, że przychodzi czas na podsumowanie dokonań. W 2015 r. PiS szło do wyborów ze sztandarowymi hasłami: ,, Pokora, praca i umiar", ,,Wystarczy nie kraść", ,,Należy przywrócić praworządność", ,,Polska w ruinie", itp. W związku z wcześniejszym pytam: co w dniu dzisiejszym jest jeszcze aktualne? Według mojej oceny, tylko ostatnie hasło. Potwierdzeń tego stanu rzeczy są setki. Jednak może ktoś, widzi to inaczej. Wpisy typu: PO robiło tak samo, PiS dało 500+, to żadne stanowisko i szybko je obalę. Potencjalnych forowiczów proszę o merytoryczne wpisy.

Kto wierzy w obietnice przedwyborcze ten sam sobie szkodzi... Sam Morawiecki powiedział, że trzeba ludziom obiecać wszystko, a potem powoli "wygaszać" te obietnice... Patrząc na ostatnie 30 lat to co jedna ekipa to gorsza, a to dlatego, że nikt nikogo nie rozlicza i każda kolejna ekipa pozwala sobie na coraz więcej... A najgorsze jest to, że my za to płacimy.

Zadałeś pytanie w taki sposób, żeby było jasne jakie masz sympatie polityczne. Nie chcesz dyskusji tylko nawalankę wyznawców pis i po.
Osobiście uważam, że trzeba zebrać się, wyjść na ulice, pod urzędy, biura poselskie i inne instytucje i pokazać im WSZYSTKIM, że mamy dość. Pogonić całe to tałatajstwo od najniższego szczebla do góry. Musi nastąpić reset.

Człowieku przypomnij sobie wszystkie obietnice po i co zostało zrealizowane lub odwrócone a dostaniesz odpowiedz na swoje pytanie już nawet nie wspomne o żekomych samobójstwach czy smolensku

Polska za rządów PiSu idzie w kierunku Węgier, Turcji czy Białorusi. To przykra zależność, ale tak jest. Przeraża mnie drastycznie rosnąca inflacja (zrzucać ją na karb Wojny oraz COVID-a przy rozeznaniu w aktualnej sytuacji w Europie może tylko dyletant) , ureżimowienie przekazu mediów publicznych (Polskie Radio i Telewizja Polska z mediów o wartościowym przekazie - zwłaszcza radiowa Trójka - stały się pro-rządową papką, przeplataną tureckimi serialami) , naruszanie standardów demokracji czy wszechobecny nepotyzm w spółkach skarbu państwa. Teraz dochodzi waloryzacja 500+ na 800+ : jeśli dla kogoś to pozytywna zmiana, to chyba musi być głuchy na argumenty o karmieniu inflacji pod przykrywką "zmiany na lepsze". Strasznie spolaryzowało Nam się społeczeństwo od 2015 roku. Jeśli ten rok nie przyniesie zmiany, to...Kapitanie, idziemy na kurs kolizyjny - sami ze sobą na życzenie własne. Przykra to wizja, ale niestety realna.

POLSKA w ruinie to bedzie jak Tusk zacznie Rzadzic to dopiero bedzie haos.Przechodzac do sedna sprawy to -pracowac uczciwie , a jak sie chce politykowac to jechac do Warszawy i tam głosic swoje madrosci , a teraz mamy dobrze kazdy to wie bo wyszlismy z tego ubóstwa , widac to jak chodzimy ubrani a zwłaszcza dzieci sa dobrze ubrani ładnie az miło popatrzec , z tego 500 plus .

Koń, jaki jest, każdy widzi.

Wszelkie obietnice i deklaracje naszych polityków należy tłumaczyć na opak wówczas człowiek będzie mniej oszukany.

Prosisz o merytoryczne a sam piszesz ",,Polska w ruinie", itp. W związku z wcześniejszym pytam: co w dniu dzisiejszym jest jeszcze aktualne? Według mojej oceny, tylko ostatnie hasło.". Chcesz merytorycznie? PO łamała konstytucyjne prawa ekonomiczne polaków. Art 12, nie reagowała jak zwalczano związki zawodowe zakładane w np sieciach handlowych, Art. 20 solidarność społeczna była tylko z przedsiębiorcami, pracownik mógł zarabiać 3 zł za godzinę, Art. 24 to za PO praktycznie wyłączono z działania PIP, dając, pod przykrywką kryzysu, możliwość wyzyskiwania pracownika, Art. 45 Znam przypadki gdy osoby zwolnione dyscyplinarnie czekały dwa lata na rozpatrzenie sprawy w sądzie pracy i przywrócenie do pracy, Art. 65, Art. 66. masowe zezwolenie na stosowanie umów niekodeksowych praktycznie zniosło płace minimalną i 40h tydzień pracy, Art. 67 wysokość zasiłków dla bezrobotnych był poniżej godności. Art. 75 oddał całą politykę mieszkaniową deweloperom.
Przyszedł PiS, w sferze ekonomicznej, poza 500+ które zbudowało popyt wewnętrzny, dający tymczasowy oddech najuboższym, nie zmieniło nic. Dalej mamy zwalczanie związków zawodowych np ZNP i PR OZZL , dalej mamy umowy pozakodeksowe, nadal mamy kulejący PIP i Sądy Pracy, nadal musimy kupować mieszkania od deweloperów. Do tego dorzucił złamanie wielu innych artykułów konstytucji.
Przez ostatnie 18 lat rządzi nami POPiS, wiem że najbliższe wybory tego nie zmienią, ale mam nadzieję że może za 4 lata żadna z nich nie będzie tworzyła rządu.

Dorota, ponad dwa miliony recept w 2022 roku nie zostało zrealizowanych głównie przez emerytow. Aptekarze mówią, ze wielu przychodzi i po usłyszeniu kwoty dziękuje i wychodzi bez zakupów. O takim dobrobycie mówisz? Znacznie wzrosła liczba ludzi żyjących w nędzy, zwłaszcza samotnych emerytow. 13 i 14 nie pomaga

Obie kaczki nie powinny w ogóle zajmować się polityką! Jak stary kawaler może decydować o kobietach i ich rodzinach? I jedni i drudzy robią społeczeństwo w balona. Poprzednicy zniszczyli krajową gospodarkę, obecni społeczeństwo. Jakoś te wszystkie "plusy" im nie wyszły. 500+ miało poprawić sytuację demograficzną, nie poprawiło. Mieszkanie+ również nie wypaliło. Gdyby zadbali o stabilność warunków życiowych i gospodarczych w Polsce, to żadne "plusy" nie byłyby potrzebne. To co my dostajemy od rządu to są tylko ochłapy z pańskiego stołu niestety. Po drugie, po jaką cholerę nam ta cała Unia? Chyba tylko po to aby ubezwłasnowolnić Nasz kraj i "sterować" nim pod dyktando zachodnich polityków tak abyśmy zostali niewolnikami Europy i nie mieli nic do powiedzenia. KPO? Kpina po prostu, po co? Przez blisko dwa lata funduszy nie otrzymaliśmy ale jak widać świetnie sobie radzimy. Niestety, Polska jest "chłopcem do bicia" w UE i są małe szanse aby to się zmieniło.

dorota - proponuję, a nawet sugeruję zaczerpnąć informacji również z innych źródeł poza tvp...

No to ja merytorycznie. Skoro jesteś tak obeznany, masz wielka wiedzę, dostęp do różnych danych to może zrobiłbyś zestawienie pomocy jakiej udzielało państwo rodzinie 2+2 przed 2015 i teraz, jak wypoczywali Polacy wtedy i dziś, porównaj też bezrobocie, dziś Mlekpol ma problemy z obsadą stanowisk.
Wtedy obiektywnie, bez sympatii politycznych każdy zobaczy jaka jest prawda. Moim zdaniem wykładnikiem dobrego zarządzania państwem jest dbanie o podstawową komórkę społeczną jaką jest rodzina.
Nie sil się na stwierdzenie że tamci to przynajmniej przestrzegali konstytucji. Wierz mi, dla rodziny ważniejsze jest pewne jutro niż przestrzeganie konstytucji.


Wilqu- jednak zabraklo w Twojej "merytorycznej " wypowiedzi tego, jak wielki i jakze istotny wpyw mam nasz milosciwie panujacy kosciol katolicki na polityke w naszym , ktora jest nieobliczalnie szkodliwa i jest przyczyna niepowetowanych strat majotkowych ! Taka wlasnie polityke uprawial i uprawia w Polsce od roku 1989 (kiedy zaczela sie "okupacja" watykanska) wypasiony kler za rzadow prawicy-lewicy i rzadowow "popisowskich" rzadow.
Nic sie w tym kraju nie zmieni , jesli spoleczenstwo nie bedzie swiadome tego, jak ogromny wpyw ma kosciol - b.szkodliwy niestety- na nasze panstwo, a najlepszym dowodem,tego jest Konkordat(obwaiam sie , ze wiekszosc spoleczenstwa polskiego nie ma pojecia, co zawiera ta szatanska i niebywale szkodliwa umowa), fundusz koscielny, sekty powiazane z klerem - typu ordo luris, ktore zrzeraja od srodka (nie tylko ) buzdzet panstwowy , ale zajmuja sie rowniez skutecznym praniem mozgow !
Kraj nasz nigdy nie bedzie normalny, dopoki dopoty pozostaniemy idealna imitacja panstwa wyznaniowego. Taka sytuacja jaka panuje obecnie w kraju, jest skrajnej prawicy bardzo na reke, poniewaz moze liczyc na olbrzymie kk poparcie przy wyborach - wzajemnie sie wspierajac !

Po przeczytaniu dotychczasowych wpisów, zastanawia i niepokoi mnie jedna rzecz. Dlaczego część osób postrzega państwo przez pryzmat samego siebie. Dlaczego część osób ocenia stan państwa przez pryzmat stanu dzisiejszego, a nie dostrzega całej osnowy związanej z sytuacja byłą i przyszłą. Oczywiście do pewnych komentarzy nawet nie będę odnosił się (np. Wilqu, Dorota), gdyż każdy inteligentny człowiek ich poziom może sam ocenić (cyt. PO łamała konstytucyjne prawa ekonomiczne polaków). Umieszczając swój post, mógłbym zasypać dziesiątkami zarzutów obecną władze w stosunku do mojej grupy zawodowej, ale tego nie robię. Polska to nie ja i Ty, a My.

Daro. Uzgodniles temat z portalem e-Grajewo i razem decydujecie ktore komentarze puscic. Wielcy zbawcy Narodu i Mieszkancow Grajewa. O wszystkim i o niczym to mozna pisac. Brawo Wolnosc Slowa. Tylko dla kogo ????. Boicie sie komentarzy krytycznych tyko same ogolniki. A jak wyglada rozwoj Grajewa to widac golym okiem bez okularow. Ale to jest temat TABU nie wolno pisac. Brawo dla Obajtka i PISowskiej CENRZUZE. Z tego tematu nic sie nie dowiemy BAJ BAJ.

Gdzie komentarze?

Tylko idiota szuka prawdy w telewizji czy wypowiedziach polityków, PiS z przystawkami,czy PO z przystawkami to jedno i to samo zło, ostatnio wzięli się za zlikwidowanie polskiego rolnictwa

Popieram Pankracy, popieram każde zdanie Twoje, które tu napisałeś. Ostanio ogłądałam film dokumentalny, który przedstawiał protest narodu Białoruskiego w roku 2010. Miliony ludzi wyszły w tym kraju na ulice protestowały przeciw dyktaturze Łukaszenki, autokracji i podporządkowaniu dyktaturze Rosji. Tyle ludzi, tyle narodu. Dziś mamy rok 2023 a ten silny, walczący o demokrację i wolność naród nic nie wygrał, bo Ci co najgłośniej krzyczeli czyli tysiące ludzi zostało wsadzonych do więzień o zaostrzonym rygorze. A Łukaszenka rządzi tam dalej. Oglądałam a w oczach miałam łzy, bo myślałam o naszym kraju o naszym narodzie, że u Nas w kraju demokracja staje się tylko hasłem a twardy elekorat Pisu tego nie widzi.
" Daro" rząda tu od Nas dyskusji merytorycznej... Daro ludzie inteligentni widzą wszystko co sie dzieje w tym kraju i nie potrzebują tu się wypisywać i uzasadniać swoich wypowiedzi argumentami, bo siłą inteligenci jest działanie a nie dyskusja z " wiatrakami".
Ja piszę tylko dlatego, że mam już serdecznie dość tego co dzieje się w tym kraju.
Pracuję i pobieram 500+ na jedno dziecko.
Ja zrzeknę się tego 500+,dla demokracji. Ja chcę żyć w kraju w którym mam wolność!!!!!!!!!!!
Wolność wypowiedzi, wolność wyznania, wolność kochania i wolność wyboru.
PIS jest przeciw aborcji, ale ludzi z niepełnosprawnością na ostatnie posiedzenie rządu nie wpuszczono, zastawiono Im drzwi wejściowe krzesłem. Jednak my kobiety mamy rodzić dzieci mimo ich niepełnosprawności fizycznej i psychicznej, bo mamy rodzić. A rząd z miłości do tych dzieci nie pozwala ich rodzicom podjąć pracę, żeby oni mieli dodatkowy dochód i wsparcie finansowe na rehabilitację tych dzieci.
Rząd ma juz w " czterech literach" czy damy radę finansowo i psychicznie wychować te dzieci. PIS wspiera rodziny, kocha rodziny a In Vitro metodę leczenia bezpłodności, uważa za " produkcję człowieka". Bezpłodność to jest choroba porównywalna do raka nie ma na to lekarstwa są próby leczenia.
I wiele, wiele innych przykładów mogłabym tu jeszcze podać.
Narodzie obudż się - bardzo Was proszę.

Bo niektórzy myślą w ten sposób że jeśli nie jestem za PIS to musze być na pewno za PO. I to taki sposób myślenia mają wyryty osoby po 55 roku życia. Powiedz tylko coś złego o PIS to obrazu odzywają się - a za PO to było lepiej? Oj jeszcze długo będą zprzatały ten syf sprzed ostatnich 15 lat nasze dzieci i wnuki...

W państwie dobrze zarządzanym wstyd jest być biednym.
W państwie źle zarządzanym wstyd jest być bogatym.
W jakiej Polsce żyjesz?

Do Grajewiak: zgadzam się.

Nikt ci nie jest w stanie dać co polityk obiecać

Ludzie widza ich przekręty , widza niespełnione obietnice itd ale ciagle jesteśmy w punkcie kiedy nie ma na kogo głosować i to tzw" lepsze zlo " to ciagle PIS , wiem bo właśnie tak sama to widze. Nie jestem za PISem , ale w żadnym wypadku nie wybiorę Tuska. I to jest główny blad opozycji ,wystarczyłoby na lidera dac kogoś nowego świeżego .

Oj cenzura na e-grajewo, ale wszyscy piszą o wolności słowa i demokracji:)
Barbara 2 piszesz o inteligencji ludzi, napewno część ją po stronie opozycji ma ale tj. garstka. Ponieważ jak słucham tych kłamstw Tuska i co on zamierza zrobić po wygranych wyborach to Ciebie jako osobę inteligentną powinno przestraszyć.
Podam przykłady: będzie wyprowadzał ludzi z instytucji siłą przed zakończeniem ich ustawowych kadencji, strofuje dzienikarzy czemu oni krytykują też opozycję zamiast krytykować tylko rządzących, chcę likwidować Tvpinfo, wszyscy będą siedzieć bez wyroków sądowych, odczłowiecza część wyborców, którzy nie są mu przychylni itp. Czy uważasz, że to są standardy demokratyczne?
Tylko Tobie przypomnę jak Tusk rządził wszystkie główne stację telewizyjne POLSAT, TVN, TVP wychwalały Tuska pod niebiosa a krytykowały opozycję.
ABW w czerwcu 2014 roku wkroczyła do redakcji tygodnika Wprost i wyrywali laptopy dzienikarzom.
Poczytaj jak Kulczyk z Grasiem ustalali odejście naczelnego Faktu bo trochę ich krytkował. Właśnie wtedy to był pluralizm medialny jak na Białorusi.
Widzisz frezesów na ustach mają dużo ale to tylko słowa a jak rządzili to fakty mówią coś innego.
Polecam Tobie obejrzyj cztery filmy "Nocna zmiana", "Nasz człowiek w Warszawie", "Ich człowiek w Brukseli" i "Holding" o powstaniu TVN, to może do Ciebie jako osoby inteligentnej coś dotrze i wyciągniesz jakieś wnioski i zastanowisz sie w nadchodzących wyborach na kogo oddać głos. Pozdrawiam
Mam nadzieję, że e-grajewo zamieści ten komentarz, ponieważ kilka razy w ramach wolności słowa nie były zamieszczane.

Do " Król Europy D. T."
Oglądałam te wszystkie filmy, które mi Polecasz.
Zapewniam Cię, że NIE ZAGŁOSUJÉ ani na PIS, ani na Tuska, ani na Konfederację.
Szczerze to nie ma na kogo głosować.
Mimo to głosować będę.
Na Twoje pytanie " Czy uważam, że to są standardy demokratyczne?" Odpowiem - moim zdaniem nigdy wcześniej nie byliśmy jako naród tak blisko utraty demokracji. Tak akurat złożyło się, że.....
w ostatnich dniach miłościwie Nam panujący potwierdzili Swoją "Nową ustawą" moją opinię.

Pozdrawiam.
Miłego dnia.


Król Europy D.T., e-Grajewo zlitwalo sie nad toba, publikujec twoja sievczke,ktore jest bezwatpienia efektem wypranego mozgu po obejrzeniu czterech chalamow, ktore polecasz innym.
Zapomiales polecic na kogo Pani "Barbara 2" powinna zaglosowac, czy tego nie podali w twoich prawodmownych przekazach? Nawet najmniejszej wskazowki?
Niech zgadne,jestes za pro-putninowska Konfefedarcja, czy pro- putinowskkim piSS-em, ze wypisujesz takie marginalne frazesy ?!
Typuje na Konfederacje, bez uprzedniego ogladania kretynskich , zle zrobionych i zaklamanych filmow, ktore tak goraco plecasz, by kolejne osoby pozowlily sobie na wypranie mozgu- wszedzie powatarzacac , ze skrajnie prawicowo- nacjonalistyczne partie+ kk , to cudowne objawienie dla Polski, a lewica z wina Tuska i "teczowa zaraza"- jest nieszczesciem dla Nas wszystkich- amen !

Królu Europy ty jesteś ślepy. Powiedz mi dlaczego prokuratura rządząca przez PIS nie jest w stanie postawić choć jednego zarzutu dla Tuska? Dlaczego ucieka się do białoruskich metod typu Lex Tusk? Co z użyciem Pegazusa? Co obsadą stanowisk po linii partyjnej w spółkach skarbu państwa i haraczem płaconym na partię PiS? Co z wyborami kopertowymi, karami zasądzonymi przez TSUE? Jeśli PiS będzie dalej rządził to tego nikt nie rozliczy. I dostaną wiatru w żagle aby dalej nas okradać. Piszesz o nieprawidłowościach za PO, to wytłumacz mi dlaczego Ziobro i pan Kowalski nie wnieśli aktu oskarżenia? Dlaczego prokuratura nic nie robi? Dlaczego nie zapadły wyroki? A może te wszystkie ?zarzuty? są wyssane z palca dla ciemnego ludu. Może rozumujesz jak połowa elektoratu, która twierdzi, ze jak inflacja spada to i ceny towarów spadają? Spij dalej. Tylko abyś się nie obudził jak już będzie za późno.

Do Króla Europy D.T. Jeśli uważasz, że Po miało tyle samo przekrętów co PiS,a nawet, to oznacza jedno: TVP Info zrobiło robotę (w twoim przypadku). W szczegółowy dyskurs z tobą nie będę wchodził, bo to już przerabiałem. Szymon pełna zgoda, a oczywiście to tylko fragment pisowskich afer.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.