środa, 4 października 2023

Szkoła w chmurzę

Witam wszystkich. Może u kogoś dziecko się uczy on line w tej szkołę. Może się podzielicię opiniami :-)

Przyznam szczerze pierwszy raz o tym slysze ,wiec troche poczytalam. Szkola istnieje 2 lata ,wiec tych opinii nie ma zbyt wiele. Nie ma ocen , nie ma przymusu ile dziecko ma sie uczyc dziennie , nie ma stresu,ale na pewno nie jest to szkola dla kazdego dziecka. Dziecko musi byc bardzo zdyscyplinowane ,zeby samemu sie uczyc przez internet. Swietne alternatywa dla dzieci , ktore po prostu zle sie czuja w szkole , ktore sa przesladowane przez innych uczniow itp. Jesli Twoje dziecko radzilo sobie dobrze w trakcie nauczania zdalnego ,to i poradzi sobie tutaj.

Świetne rozwiązanie, ale wymaga wewnętrznej dyscypliny. Każdy przedmiot kończy się egzaminem pisemnym i ustnym.

Dziecko chcę się uczyć, ale szkoła to masakra. Uczniowie przeszkadzają w nauce, się biją. Sama siada do nauki, sama zaczęła naukę niemieckiego, a ma dopero 10 lat ))) szkoła to sam stres, ciągłe choruję. Dzięki za opinije, dziewczyny . Myślę, że to dobry rozwiązanie.

sama , sama , sama i na kogo ona wyrośnie ? na samoluba , stres , wszedzie jest stres, to bedzie idealne dziecko bez stresu bez problemow masakra

A gdzie kontakt z rówieśnikami? Przecież szkola to nie tylko kartkówki i sprawdziany ale też nauka życia w grupie, współzawodnictwo, sporty grupowe i wiele wiele innych możliwości. Ale może to dobre rozwiązanie dla uczniów z fobią społeczną i takich, które nie lubią przymusu nauki

Jeśli dziecko nie radzi sobie ze stresem, to eliminowanie czynników stresogennych nie jest dobrym rozwiązaniem, bo w ten sposób nie nauczy się radzić sobie ze stresującymi sytuacjami. To jest prosta droga do fobii społecznej.

Idzie produkcja beznadziejnych inżynierów jak to mówią zamienił stryjek siekierkę na kijek

O czym wy mówicie jaka szkoła co to za wymysł

Ciekawe kto w tej chmurze bedzie uczyl. Juz jedna nauke z chmury mamy. Bedziemy latac jak balony.

Kontakt z rówieśnikami dziecko może mieć również po szkole. Dzieci są obecnie złośliwe i wredne wobec innych dzieci , zwłaszcza dziewczynki. Mysle ,że mamy które mają córki w szkole i dużo z nimi rozmawiają wiedzą jak trudno obecnie o jakieś prawdziwe przyjaźnie w szkole. Prosze robić to co uważa Pani za słuszne dla swojego dziecka .

Co wy tu wypisujecie jakieś bzdury jaka szkoła w chmurze jeden z drugim wyobraź sobie że masz w chmurze jedzenie i tam jedz podobnie szkoła to jest wymysł głupota proponuję jednej damie czy drugiej obejrzeć jakiś filmik np budowa mostku przez rzekę i potem taki wykształcony inżynier w chmurze niech go wybuduje gwarantuje że nie potrafi a zwykły pracujący człowiek zrobi oczywiście mówię o ludziach po 35 roku bo tylko oni jeszcze coś umieją nie licząc starszych a co do dzieci Dziecko jest odbiciem rodzica za wszystko winni są rodzice

Do "Jestem w kropce" : Szkoła w chmurze jest bardzo dobrym rozwiązaniem - to moje zdanie. Jest szkoła podstawowa i LO. Sprawdza się dla tych uczniów, którzy dobrze radzili sobie podczas zdalnego nauczania. Jedyne, czego należy przestrzegać to systematyczność i duży wkład pracy własnej. Czytałam o tej szkole i według mnie jest to fajne, nowatorskie rozwiązanie. Mój syn ( uczeń L.O. dziennego ) zamierza przejść do tej szkoły w kolejnym roku szkolnym. Tak więc, jak napisała Anna - rób, co uważasz za słuszne dla swojego dziecka. Pozdrawiam.
A do "Janiny": nie ma studiów w chmurze, więc nie przytaczaj bzdur o budowie mostu przez wykształconych inżynierów w chmurze. Swoje teorie zostaw dla siebie. Jak widać - niektórym nawet siedzenie w ławce nie pomoże, gdyż interpunkcja, Janino, u Ciebie bardzo kuleje, wręcz nie istnieje.

Moja córka ma nauczanie domowe już kilka lat. W Grajewie krzywo na to patrzą. Znajdź szkołę przyjazną edukacji domowej, nie idź broń Boże do szkoły rejonowej. My jesteśmy w super szkole.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.