środa, 4 października 2023

Nowe bloki - Grajewo

Kochani, czy jako osoba posiadająca lolal w bloku, gdzie na dole budynku developer planuje lokale na działalność mam jakikolwiek realny wpływ na to, co będzie na dole w lokalu? Czy developer musi pytać mieszkańców o zgodę?

Na dole Budynku powinne byc Parkingi dla Mieszkancow Budynku.

Nikt nikogo zapewne o zgodę nie musi pytać...

Tak jak pisze forumowicz o nicku "Lokator".
Znam przypadki funkcjonowania w budynkach mieszkalnych sklepów "" - na dole, na piętrach agencje towarzyskie czynne 24 h/ 7-patowynajem.
N*****ni goście nocą błądzą dobijając się do drzwi, dzwonią domofony, "dostawcy" towarów mylą numerki drzwi etc. Patobiznesy, patoprzedsiębiorcy mają się dobrze. Dobro dzieci, osób starszych, chorych nie liczy się. -

A czy właściciel lokalu na dole ma wpływ na to jaki kolor ścian będzie Pani miała?

Pewnie chodzi o blok co Rutkowski buduje i tam będzie żłobek

Jeśli lokale są developera lub sprzedał je osobie prywatnej to robi w nim co chcec.Oczywiscie to nie może być działalność uciążliwa dla lokatorów .

nie musi, cześć lokali bedzię na sprzedaż bedą takimi samymi nabywcami jak Pani, a pani musi pytać sasiadów czy może wynajać mieszkanie tej o to rodzinie ? no nie.

A w ktorym to bloku

to z tym żłobkiem,to prywatna inicjatywa.

Kolor ścian? O czym Pan mówi? Zainwestowałam pieniądze, mam kredyt i będę musiała użerać się z parkingiem, stluczkami, ogromnym ruchem, hałasem (podobnie jak przy bloku 27), plac zabaw będzie ogólnodostępny dla moich dzieci? Czy dzieci z przedszkola? Kilkoro dzieci z bloku na placu zabaw, to nie całe przedszkole i żłobek. Czy taka instutucja nie powinna mieć oddzielnego budynku?

Izabela ma rację.Mieszkanue to azyl spokoju a przy lokalach czy przedszkolu to spokoju raczej nie bedziec.Nawe Żabka to ci nad nimi będą mieli pobudkę o 5.Tak mam nad Gamą

No to nie będzie komfortowe na pewno, współczuje nabywcom mieszkań w tym bloku :/
Mimo wszystko będzie głośno a Ci co na samym dole to już wogole

Niestety wsrod wymagan odnosnie lokalu ,jest mozliwosc ze zlobek moze byc prowadzony w budynku lub na pierwszej kondygnacji nadziemnej budynku.

Wspolczuje .Ktos moze powiedziec ,ze kupujac mieszkanie w bloku sasiadow sie nie wybiera ,ale kto swiadomie kupilby mieszkanie wiedzac ,ze pod nim bedzie żłobek. Halas bedzie na pewno,nie da sie tego uniknac przy malych dzieciach. Parking rano i w godzinach odbioru dzieci bedzie pełny.

A może żłobek będzie tak wyciszony ze nic nie będzie slychac w mieszkaniach? Trochę optymizmu - nie ma żłobka źle będzie - też źle. A młodzi rodzice mieszkający w tym bloku w piżamach veda mogli swoje dzieci odprowadzać:). Co do parkingu to chyba w nowych blokach są wykupione miejsca parkingowe więc raczej nikt problemu mieć nie powinien. Ludzie ogarnijcie się trochę a nie szukacie na siłę problemów.

Kochani, na chwilę obecną dowiedziałam się, że wlascielem placówki będzie sam developer, więc chyba marne szanse na pozytywne załatwienie sprawy. Oczywiście cieszę się bardzo, że będzie taka instutucja, ale uważam, że takie przedsięwzięcie powinno mieć swój budynek, oddzielny, aby uszanować azyl domostwa mieszkańców bloku.

CZyli jednym slowem nawet jesli będa jakies skargi od mieszkancow to developer nic z tym nie zrobi .

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.