Sasiad znęca się psychiczne

Witam. Wiem że ten temat był poruszany, ale może mi podpowiecie bo nie mam już siły i nie wiem gdzie się zwrócić o pomoc. Sąsiad znęca się psychicznie ,wyzywa ,wygraża się. Zgłaszane było tyle interwencji i nic. Pisma dostarczane do Urzędów i też nic. Co robić ,gdzie szukać pomocy.

uciekaj od zlych ludzi im szybciej tym lepiej dla ciebie.Szkoda zdrowia.

Też mam takiego sąsiada . Jak wezwę policję to udaje że niema go w domu ./

Prosze zbierac wszelkiego rodzaju dowody przeciwko tej osobie , a nastepnie zglosic cala sprawe do prokuratury.
Dobrze w takich sytuacjach miec swiadkow, ktorzy chcieliby zeznawac.

Potrzebujesz Silnorękiego.

też mam takiego łachudrę przez miedzę.....tylko robi to w inny sposób-chyba ma jakąś chorobę nerwową bądź psychiczną (znęca się nad rodzicami i krowami) wyoruje miedze i wspólne drogi, wycina drzewa rosnące na miedzy bez pytania , kładzie kamienie i deski z nabitymi gwoździami na drodze użytkowaną przez zemnie i innych sąsiadów ,rozpowiada bzdury na mój temat .... a do kościoła jeździ co niedzielę).Zastanawiam się czy nie wpi...lić jemu.

Dla takich jak on nie istnieje prawo. To bandyta i złodziej. Musimy bronić się sami. Innego wyjścia nie ma. Tylko szkoda że za takiego bandytę gorszego od zwierzęcia zamkną nas na długie lata.

Tak jak radzi forumowicz o nicku "aaaaa".
Jeżeli nie może Pan zmienić mieszkania proszę nagrywać "występy" sąsiada, zebrać dowody, świadków do postępowania sądowego. Jest to ostateczność, postępowanie procesowe długotrwałe i kosztowne.
Pomocy z instytucji, urzędów niestety nie otrzyma Pan - do rozwiązywania problemów potrzebny jest potencjał intelektualny, kompetencje i umiejętności.
Patologia we wszystkich płaszczyznach naszego życia rozwija się i jest ochraniana. Taka jest prawda.
Życzę wytrwałości i spotkania na swojej drodze dobrych i empatycznych ludzi.
Pozdrawiam

Zostaje Panu juz tylko zalozenie sprawy cywilnej o nekanie , trzeba poszukac adwokata. On podpowie Panu jakie ma Pan mozliwosci. Ale takie sprawy sie ciagna , nie wiem czy nie lepiej sprzedac mieszkanie i sie wyprowadzic .Szkoda zycia ,szkoda zdrowia ....

Zglos temat do UWAGA TVN jak sie zrobi szum to nasze wladze zaczna cos robic.

Następnym razem nagrać całą sytuację jako dowód i zgłosić to na policję/do sądu. Wyzwiska i wygrażanie się podlega pod kodeks karny.

Jaki blok, jakie osiedle niech ludzie wiedzą

Proste. Uprzykrzyj mu życie. ????

Medal ma zawsze dwie strony! W kazdym niemal zdarzeniu istnieja przyczyny i skutki. Nic nie napisales na temat tego, dlaczego (z jakich powodow, osoba ta obrala (wlasnie Ciebie) za ofiare i co jest przyczyna takich zachowan? Byc moze jest juz zapozno(?), ale czy probowales prowadzic z nim dialogi ? Jak wyglada tutaj sprawa zwiazana z przyczynami zachowan tego czlowieka, czy nie "zainspiorowales" go do takich postepowan ? Trudno jest zajac stanowisko w takiej sprawie nie znajac zupelnie przyczyn, tego co podajesz jako "fakty", ktore sa nie czym praktycznie nie poparte i nie maja najmniejszych uzasadnien !
Podaj prosze chociaz jeden motyw takich zachowan !

Do J24 myślisz że to pomoże zgłaszając do UWAGI TVN.

Świat jest pełen psycholi. Najgorsza jest znieczulica wśród sąsiadów. Też kiedyś miałam troszkę podobny problem. Już nie wspomnę o dniu, bo w ciągu dnia nie jest to takie dokuczliwe (choć pewnie do czasu). No ale nocami wrzaski, bluzgi, tłuczenie drzwiami, skrobanie stołkami, walenie po ścianach, rzucanie ciężkich przedmiotów na podłogę. Popisy koncertowe. No i do czego zmierzam? Otóż na pytania do innych mieszkańców otrzymywałam zamiast odpowiedzi tylko wzruszenie ramionami, bądź odpowiedź, że nic nie słyszą. Moja konkluzja która z tego wynika jest taka, że gorsi od nękacza są sąsiedzi którzy cicho siedzą i udają że nic nie słychać przyzwalając. tym samym na takie zachowania. Takie właśnie "nicnierobienie" rozzuchwala nękacza.
Jeśli nie możesz liczyć na sąsiadów, to nagrywaj te wszystkie odgłosy, które słychać u ciebie w mieszkaniu, rób jakieś zapiski codziennie i z takim materiałem wal do dzielnicowego na naradę. Za uporczywe nękanie są wysokie wyroki a jak już taki wyrok zapadnie można ubiegać się o wysokie odszkodowanie za utratę dóbr osobistych na drodze cywilnej. Jest też możliwość złożenia wniosku o zakazie zbliżania się ale to już chyba w trakcie procesu karnego.

Uciekać to nie jest wyjście w ten sposób dajemy przyzwolenie nękania trzeba takie zachowanie piętnować Nagrywać i składać zawiadomienie , bo to jest przestępstwo

Musisz znaleźć jego słaby punkt i w to miejsce uderzyć. Nie cofaj się przed donosem czy innym haniebnym czynem. To będzie samoobrona przez atakiem z jego strony. Chyba już więcej nie muszę podpowiadać?

INTERWENCJIA moze tam popros o pomoc

ferdek, nawolujesz do czynu przestepczego, tzn. do nasladowania ?
Przeciez to absurd !

Myślę że tego kogoś ,, kreci,, dokuczanie innym.

Do elo tu nic nie trzeba robić, ten człowiek nie tylko do mnie się czepia ale do innych również . Wszystkich zastrasza ale nikt nie chce zeznawać bo go się boją . Gdybyś mieszkała tu gdzie ja to wtedy byś zrozumiała że tak jest .

do "a" : Donos nie jest czynem przestępczym.

ferdek, nie napisales wykacznie o "donosie", lecz dodatkowo cos sugerujesz w swojej wypowiedzi, co nie nie jest jasne... cytuje ; " Nie cofaj się przed donosem czy innym haniebnym czynem... "- co masz na mysli piszac o "czynie haniebnym" ?

tez mam sąsiadkę która znęca się psychicznie nad innymi - blok 26 na południu. kobieta po 23 potrafi trzepać dywany na okna innych sąsiadów, wyrzuca chleb na cudzy balkon, zostawia resztki jedzenia na klatce, wali rękoma o parapet i gwizda, kopie ludziom po drzwiach, zabrania gotowania w mieszkaniu, krzyczy do telefonu po 23, całe soboty leci muzyka, nawet trzy razy weszła mi do mieszkania. podejrzewam również, iż zabiera ważna korespondencje ze skrzynki na listy. pozdrawiam sąsiadko :)

Z komentarzy wynika że: normą stają się "występy" psychopatycznych jednostek, które są ochraniane przez system a
indolencja urzędów, instytucji - powala.
Chaos, to tak jakby nic nie powiedzieć. -

Odnosze wrazenie, ze niektorzy wypowiadajacy sie tutaj zadaja normalnych zachowan od ludziu niepoczytalnych !
Osoba porszajaca temat nie podala tutaj zadnych konkretnych faktow, przyczyn, opisu sytuacji-- itd. i itp.
Moj szwagier zachwuje sie od lat jak prawdziwy psychopata i wcale sie z tym nie kryje , twierdzac,ze ma na usprawiedliwienie swoich zachowan "odpowiednie" papiery !

To już jest skandal!!!!!!!

Napisać do programu Alarm

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.