środa, 15 stycznia 2025

Szewc w Grajewie

Czy w Grajewie jest szewc? Jeśli tak to gdzie - dajcie znać. Czy zostaje nam ,,zrób to sam,, czy jechać do Ełku?

Szewca w Grajewie nie ma. Pozostaje Ełk, ja naprawiałam buty przy ul. Armii Krajowej 22 (87 610 20 51). Jestem bardzo zadowolona, niedrogo.

W mieście kościołów i marketów nie ma obwodnicy, przejścia niedoświetlone nie ma nawet szewca, a gdzie ekolodzy i gospodarze miasta. Przecież nie naprawiony but to odpad uciążliwy dla środowiska.

Kup nowe i nie dziduj Nowy ład jarka daje kasę

...w Grajewie butów nie ludzie nie naprawiali, szwec zwinąl zakład bo sie nie opłaca, taka prawda

Ełk os.Jeziorna (Baranki)przy sklepie Puchatek.

prawda jest taka że ludzie kupują takie buty które nie nadają się do naprawy tylko wytrzymują jeden sezon i jak zaniesiesz do szewca to on nie ma w co przysłowiowego gwożdzia wbić. mało kogo stać na skórzane buty takie za parę stówek które szewc naprawi i fleka przybije do obcasa.to i szewc w Grajewie zrezygnował bo widocznie nie było na jego usługi popytu

Do tego dochodzi ,że i sklepów obuwniczych nie będzie w Grajewie,bo teraz ludzie omijaja sklepy i kupują na e.

szewc nie zwinął się bo ludzie nie naprawiają, szewc się zwinął bo więcej trzeba płacić państwu i zusowi niż zarobi, czyli musiałby do tego interesu dopłacić

Szewca nie ma i nie będzie. Koszty z ZUSem, lokalem, mediami i innymi opłatami to minimum 3, 500 zł. Ile taki szewc musi naprawić butów za darmo , żeby wyjść na zero. A gdzie jakikolwiek zarobek. Nie da się. Kto nie wierzy, niech spróbuje. Powodzenia

W Grajewie jest niby duże bezrobocie. Może ktoś spróbuje biznesu szewca?

Może jakiś nauczyciel narzekający na swój nauczycielski los stanie się szewcem? Może zarobi dużo więcej w krótszym czasie niż w swoim zawodzie. A nauka -no cóż... wiedza zostanie dla siebie. Zasługa PiS: koszty większe niż zysk (sam ZUS obecnie ponad 1.700, za chwilę będzie 2.000 !!! ). Małe interesy się nie opłacają !!! Dobrze, że jeszcze cokolwiek jest (usługi, sklepy, bary itp.).

Szkoda, że nie ma takich usług. Gdybym miała odpowiedni sprzęt i lokal - nawet ja bym się niektórych napraw podjęła. A co!. Kilka lat wstecz u szewca na os. Południe było mnóstwo butów ( a było wtedy chyba dwóch). Nie nadążał z naprawą. Nie sądzę, że wszyscy kupują buty z papieru i w internecie. Raczej powodem zamknięcia może być nowy (nie)ład.
Dziękuję Forumowiczom.

Tak dzisiaj buty w zasadzie tylko na lato, bo nawet te powyżej stówki mimo, że porządnie wyglądają i wierzch ze skóry to podeszwa z tworzywa gumopodobnego. Wyjdziesz w takim na większy mróz i od razu podeszwa popęka, reklamacja na spód nie przysługuje, a but nosi ślady użytkowania.

Tak właśnie działa polityka naszego państwa. Nie będzie drobnych usług bo tak jak napisał Tomek drobne usługi są obecnie nieopłacalne- dla przedsiębiorcy zbyt duże koszty dla usługobiorcy zbyt drogie usługi też nieopłacalne.
Ale co tam grunt, że państwo plusy rozdaje.

W naszym państwie legalne drobne usługi nie mają racji bytu, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie ich świadczył. Przy dzisiejszych przepisach państwu trzeba oddać nawet to, czego się nie zarobiło. Z czego dokładać? Nawet babcie, które chcąc dorobić jakieś grosze na chleb, sprzedają wyhodowane przez siebie kwiatki, są karane mandatami.

@"obiektywny" : w dużych miastach nauczyciele już nie narzekają. Sprawy wzięli w swoje ręce. Mając wiedzę i umiejętności są docenianymi pracownikami i bardzo dobrze zarabiającymi, tak jak inżynierek ze śródmieścia (z dyplomem, ale bez wiedzy, umiejętności).
Miłego dnia :)


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.