niedziela, 19 stycznia 2025

15 m2 na 1 osobę

Mòj pokòj ma wymiary 3,5m x 4m = 14m2 (w którym stoi ogromna szafa, ława, 2 fotele, komoda) czyli wg nowych przepisów 1 osoba powinna mieć zapewnione ok. tyle miejsca np. w kościele. Pomieszczenie w kształcie prostokąta np. o wymiarach 50m x 30m = 1500 m2 : 15m2 = 100 osòb. Czyli taki prostokąt dzielimy na sto mniejszych prostokątòw i każdy zajmuje jedno miejsce. Czy wg koncepcji ustawodawcy należy wyliczyć ilość osób i każdy stoi/siedzi jak chce z zachowaniem 2m odległości? Jak to się ma do osòb z jednego domu?

Nie filozofuj!!!!

Domownicy mogą siedzieć, leżeć, stać jeden na drugim i ma to sens, ale to co ty piszesz to jakbyś się z księżyca urwala, mówi się że dzieci nie rozumieją tego co czytają a w twoim pytaniu, przy tyłu informacjach w mediach, brak słów.

Rysiek i Eeee interesowały mnie rzeczowe odpowiedzi i komentarze. A nie próba bezskutecznego zabłyśnięcia hehe Jeśli chodzi o mój dylemat to na infolinii Rzecznik Praw Obywatelskich świetnie wyjaśnił jak to ma w praktyce wyglądać: administrator budynku wylicza na podstawie znajomości powierzchni lokalu dostępnego dla klienta/wiernego ilość osób. Te osoby mają obowiązek stać, leżeć, siedzieć 2m od siebie. Nie dotyczy mieszkańców wspólnego domostwa np. małżeństw, rodziców, dzieci. Jeśli administrator źle wyliczy ilość osób a także pozwoli na ich przebywanie tak, że uniemożliwi odstęp 2m to już jego problem i ryzyko. A przystępowanie do komunii powinno odbywać się tak jak w kolejce do kasy - także w odstępie 2m. Dziękuję za uwagę!

Najlepiej czuć się "mądrzejszym" od wszystkich, poczuć władzę i straszyć mandatami na forum publicznym. A jedyna informacja to wywieszenie kartki przy wejściu: 15m2 na 1 osobę - hahaha

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.